Menu

SB Hold og Kontaktinfo

Kontaktpersoner / info  i Sanderum Boldklub

Klubbens email : sanderumdk@hotmail.dk

Klubhusets telefon i åbningstiderne:  28651612

Glemt sager .  Har du glemt beklædning eller udstyr , kontakt Frank på 28651612 eller Amin på 28748084

Bestyrelsen 

Formand   Gitte    Rosborg  6077 4088 sb.formand@gmail.com
Kasserer  Tony    Joyce  6165 8946 sanderumdk@hotmail.dk
Medlem  Christian B.  Rasmussen  2826 1695 boegedahl@gmail.com
Medlem  Kristian  Dybmose  2340 1425 dybmose@hotmail.com
Baneansvarlig  Flemming   Helskov  6617 0709 flemar@dsa-net.dk
Medlem  Lasse    Boisen  2565 0204  
Suppleant   Søren    Nanfeldt  2695 3397 nanfeldt73@gmail.com
         

Bygning og baner

Baneansvarlig  Flemming   Helskov  6617 0709 flemar@dsa-net.dk
Opkridtning  Hartvig  Madsen  6617 0590  
Bygninger  Flemming  Helskov  6617 0709 flemar@dsa-net.dk
Klubhuset/Kantine  Frank  Manata  2865 1612 manata@mail.dk
         

Kunstgræsbanens Bestyrelse

Formand   Gitte    Rosborg  6077 4088 sb.formand@gmail.com
Kasserer  Tony    Joyce  6165 8946 sanderumdk@hotmail.dk
Medlem  Mads  Hemmingsen   madsbeth@dadlnet.dk
Booking af banen  John Emil  Johansen  2015 8533 johnemiljohansen1801@gmail.com
Suppleant  Thomas  Hansen   thomashansen5250@gmail.com
         
Seniorudvalg    
Udvalgsmedlem  Kristian  Dybmose  2340 1425 dybmose@hotmail.com
Udvalgsmedlem  Chris V  Christoffersen    
Udvalgsmedlem  Mads  Sidelmann  2899 7085 ms@tinekhome.dk
Udvalgsmedlem  Justin   Joyce    
Udvalgsmedlem  Lauritz V  Hemmingsen    
Udvalgsmedlem  Kenneth  Andersen    
         
Ungdomsudvalg 
Udvalgsmedlem  John Emil  Johansen  2015 8533 johnemiljohansen1801@gmail.com
Udvalgsmedlem           
Udvalgsmedlem           
Udvalgsmedlem         
         
IT & SB Hjemmesiden
KlubCMS-ansvarlig & Hjemmesiden   Tony  Joyce  6165 8946 sanderumdk@hotmail.dk
         
Målmandstræning
Målmandstræning  Ungdom      
Aske B Nielsen  30747449
   

 HOLDENE I SANDERUM BOLDKLUB 

 

 

 

         
         

Damer Fodbold Fitness OOpstart mandag d. 12. august kl.: 17-18

Fodbold Fitness for Damer      
Teamleder   Gitte  Rosborg  6077 4088 sb.formand@gmail.com
         

 

       
         
         
         
       
         
         
         

Herre

Herre Serie 2      (1)      
Træner  Loui  Erbs  2380 5404 Loui_erbs84@hotmail.com
Asst. træner    Casper   Jørgensen  4295 0095 cj89@dsa-net.dk
Holdleder   Kenneth  Andersen  2830 6264  
Herre Serie 2     ( 2 )       
Træner  Christian  B. Rasmussen  2826 1695 boegedahl@gmail.com
Asst. Træner  Chris  Larsen  2877 0735  

 

Herre S4 -Efterår 2019

Pulje 2 

 

Herre S4 -Efterår 2019

Pulje 1  (U19)

 

 Jonas

 Nikolaj

 

 Søren 

 Lars 

 Thomas 

 Amin

 Kristoffersen

 

 Abildgaard

 Riken

 Rasmussen

 

 

 6133 9997

 2082 0985

 jonasamin13@yahoo.dk

 kristoffersen.nikolaj@gmail.com

 

 abildgaard.9eren@gmail.com

 lr@kjv.dk

 rasto01@gmail.com

OB 70      
Holdleder 7m sølv  Daniel  Riis Jensen  2779 9936 hepenura@hotmail.com
Holdleder 11m  Søren   Nanfeldt   2695 3397 nanfeldt73@gmail.com
Holdleder 11m  Ulrik   Haslev  2046 8792 ulrik.haslev@3f.dk
         
 OB70       
Super Vets.  Holdleder   Erik  Obling   6515 2898 erik_obling@mail.dk
 (Bronzeholdet)        
         

Drenge

       
   

 

   
         
       
         
         
         
         
         
U16  (Årgang 2004)      
Koordinator   Jacob  Erfurth  2810 7144 markusjulius@hotmail.com
Koordinator   Maja  Paulsen  3179 2644 mspaulsen@dak-e.dk
Træner   Nico  Deconinck  2196 3463 Nico@morudnet.dk
         
Koordinator Hold 2  Mette  Kronborg   mettekronborg@msn.com
         
U 13  (Årgang 2007)       
Træner  Michel  Pedersen  2622 0407 micpe@godmail.dk
Træner  Michael  Knudsen  4126 3408 michaelknudsen@outlook.dk
Træner  Per  Byrrisen  2761 0816 per@byrrisen.dk
         
         
U12 (Årgang 2008)       
Koordinator  Trine   Malec  2830 6264 malec@dsa-net.dk
Træner  Kristian  Dybmose  2340 1425 dybmose@hotmail.com
Træner  Michael  Willumsen  2340 1432 m@willums.dk
         
U11 (Årgang 2009)      
Koordinator   Line  Kring Tannert  2256 1131 Line.tannert@gmail.com
Træner  Ivan  Vølund  4080 8417 ugo2iv@gmail.com
Træner  Sacha  Popov   Petersen  4221 6306 sacha-p@hotmail.com
Træner    Bo  Jeppesen  2053 5606 bojep82@gmail.com
Træner    Kristian  Hedemand  6062 6567 krh@gasagroup.com
Træner  René  Nielsen   drengensfar@hotmail.com
         
U10 (Årgang 2010)      
Koordinator  Julie  Kabel   juliekabel@hotmail.com
Træner   Morten  Haals  4019 1976 mortenhaals@hotmail.com
Træner   Jakob  Sinding Skött  2040 0740 js@nyborg-gym.dk
         
U9 (Årgang 2011)      
Koordinator        
Træner  Loui  Erbs  2380 5404 loui_erbs84@hotmail.com
Træner  Steen   Ostermann  2636 3831 steen_ostermann@hotmail.com
Træner  Arash  Bakhshpour  3075 4962 Arash_bakhshpour@hotmail.com
Træner  Shanta  Rasoulinia     Kordbatchje  2933 0099 srk7@hotmail.dk
U8 (Årgang 2012) Man-ons. 17-18.00      
Koordinator        
Træner  Allan  Schlosser  2972 1261 allanschlosser@gmail.com
Træner  Peter  Kofoed  3032 5118 ppk1@dsa-net.dk
Træner  Nicolai  Zerny  6016 7103 nicooik@gmail.com
Træner  Dennis  Juhl Ilskjær  2674 8814 dennis.juhl@gmail.com
Træner  Jens   Christensen   jens.lemvig.christensen@dk.toyota-industries.eu

U5-U6-U7 (Årgang 2013-14)

Man.-ons. 17-18.00

     
Træner  Martin  Holmelund  5383 2490 marho32@hotmail.com
Træner  Steen

 O Larsen

 2636 3831 steen_ostermann@hotmail.com