Menu
KlubNyt 17. februar kl. 19:50
Invitation for medlemmer og sponsorer til officiel åbning af SB Kunstgræsbanen Fredag den 24. marts 2017 kl. 15:00-17:00
KlubNyt
DBUFyn: Tema om Kunstgræsbanen - interview med SB
KlubNyt
Nyt Æresmedlem hos SB
KlubNyt
Hjælp søges til OK aktiviteter
KlubNyt
Nye trænere for klubbens 1. og 2. senior

Køb SB tøj

Støt Kunstgræsbanen

Støt vores hovedsponsorer

NYT FRA CAFETERIET

Seneste nyheder

  • KlubNyt
    Invitation for medlemmer og sponsorer til officiel åbning af SB Kunstgræsbanen
  • KlubNyt
    DBUFyn: Tema om Kunstgræsbanen - interview med SB
  • KlubNyt
    Nyt Æresmedlem hos SB
  • KlubNyt
    Hjælp søges til OK aktiviteter

Næste kampHerre S2, 2016/2017 • Pulje 3

Ude mod
UTOPIA ( F.K.)
1. apr
Kl. 15.00
Munke Mose
Herre S2, 2016/2017 - Pulje 3

StillingHerre S2, 2016/2017 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Avrasya 13 9 3 1 30
2 Irakisk forening 13 8 2 3 26
3 Sanderum BK 13 7 5 1 26
4 Posten 13 7 3 3 24
5 UTOPIA ( F.K.) 13 6 4 3 22
6 BBB 13 6 2 5 20
7 Skjoldsparken 13 6 2 5 20
8 Røde Stjerne (1) 12 5 3 4 18
9 Bolbro G & IF 13 4 5 4 17
10 OB 13 4 4 5 16
11 FC Hjallese 12 2 6 4 12
12 DSIO 12 3 3 6 12
13 Aarup BK (2) 12 1 0 11 3
14 S.K.F.I.F. 13 0 0 13 0
KAMPE NÆSTE 7 DAGE
Februar 2017
25.
lørdag
10.00
Dalum IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
25.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 4
Ebberup Hallen
Morud IF
Ebberup Hallen
25.
lørdag
10.24
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Nyborg G & IF
Espe Hallen
25.
lørdag
10.28
B 67
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 4
Ebberup Hallen
Sanderum BK
Ebberup Hallen
25.
lørdag
10.42
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 4
Ebberup Hallen
Assens FC (2)
Ebberup Hallen
25.
lørdag
10.56
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Marienlyst (1)
Espe Hallen
25.
lørdag
11.03
SSV Højfyn
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 4
Ebberup Hallen
Sanderum BK
Ebberup Hallen
25.
lørdag
11.17
Sanderum BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C 2009 - 2. halvdel • Pulje 4
Ebberup Hallen
Allesø GF
Ebberup Hallen
25.
lørdag
11.36
Næsby BK
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
25.
lørdag
11.52
Tarup/Paarup IF
Herrer
U8
Inde - U8 drenge A 2009 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
26.
søndag
12.15
Vejen SF
Herrer
Senior
70 minutter / Træningskamp • Privat
Vejen Idrætsc. Kunstgræsbane 2 (Gl. bane)
Sanderum BK
Vejen Idrætsc. Kunstgræsbane 2 (Gl. bane)
26.
søndag
13.00
Sanderum BK (2)
Herrer
U14
U14 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Vestfalen Stadion
26.
søndag
13.13
Aarslev BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
Sanderum BK (1)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
26.
søndag
13.45
BBB (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
Sanderum BK (1)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
26.
søndag
14.00
Strib IF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 2
Gislev-Hallen
Sanderum BK (2)
Gislev-Hallen
26.
søndag
14.09
Sanderum BK (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
Søhus Stige (2)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
26.
søndag
14.20
Sanderum BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Rudkøbing BK
Espe Hallen
26.
søndag
14.24
Sanderum BK (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 2
Gislev-Hallen
Tarup/Paarup IF
Gislev-Hallen
26.
søndag
14.33
Tommerup BK (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
Sanderum BK (1)
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
26.
søndag
14.52
Sanderum BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Aarslev BK
Espe Hallen
26.
søndag
14.56
Sanderum BK (2)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 2
Gislev-Hallen
Højby S & G
Gislev-Hallen
26.
søndag
14.57
Sanderum BK (1)
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
Assens FC
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 2)
26.
søndag
15.24
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
26.
søndag
15.31
Sanderum BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2006 - 2. halvdel • Pulje 4
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Assens FC (1)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
26.
søndag
15.31
SSV Højfyn
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2006 - 2. halvdel • Pulje 5
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Sanderum BK
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
15.36
Thurø BK af 1920
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 2
Gislev-Hallen
Sanderum BK (2)
Gislev-Hallen
26.
søndag
15.47
Sanderum BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2006 - 2. halvdel • Pulje 4
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Verninge IF
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
26.
søndag
15.52
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U12
Inde - U12 drenge B 2005 - 2. halvdel • Pulje 2
Gislev-Hallen
Sanderum BK (2)
Gislev-Hallen
26.
søndag
15.55
Sanderum BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2006 - 2. halvdel • Pulje 5
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Næsby BK
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
15.56
Allesø GF
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
26.
søndag
16.11
Glamsbjerg IF (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2006 - 2. halvdel • Pulje 5
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Sanderum BK
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
16.19
Ebberup IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2006 - 2. halvdel • Pulje 4
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Sanderum BK
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
26.
søndag
16.20
Sanderum BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Krarup Espe Fodbold
Espe Hallen
26.
søndag
16.27
Sanderum BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2006 - 2. halvdel • Pulje 5
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Marienlyst
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
26.
søndag
16.35
Glamsbjerg IF
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2006 - 2. halvdel • Pulje 4
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Sanderum BK
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
26.
søndag
16.44
KFUM.s BK
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C 2005 - 2. halvdel • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
26.
søndag
16.51
Sanderum BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge C 2006 - 2. halvdel • Pulje 4
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Søhus Stige (2)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
26.
søndag
16.59
Sanderum BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2006 - 2. halvdel • Pulje 5
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)
Tommerup BK
Vissenbjerg Idræts & Kulturcenter (hal 1)

Seneste Nyheder

  • KlubNyt
    Invitation for medlemmer og sponsorer til officiel åbning af SB Kunstgræsbanen
  • KlubNyt
    DBUFyn: Tema om Kunstgræsbanen - interview med SB
  • KlubNyt
    Nyt Æresmedlem hos SB