Menu
KlubNyt I dag kl. 20:44
Indberetning af resultater Til alle trænere & ledere
KlubNyt
Vigtig info vedrørende Kunstgræsbanen
KlubNyt
Invitation til Kamplederkursus hos SB
KlubNyt
Breaking news - grønt lys til Kunstgræsbanen!!
KlubNyt
Husk respekten - også uden for banen

Støt vores hovedsponsorer

CAFETERIET - STØT KLUBBEN

Køb SB tøj

Støt Kunstgræsbanen

Næste kampHerre S2, 2016/2017 • Pulje 3

Ude mod
Irakisk forening
28. aug
Kl. 11.00
Humlehaveskolen
Herre S2, 2016/2017 - Pulje 3

StillingHerre S2, 2016/2017 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Posten 3 2 1 0 7
2 Irakisk forening 3 2 0 1 6
3 BBB 3 2 0 1 6
4 Røde Stjerne (1) 2 2 0 0 6
5 Sanderum BK 3 1 2 0 5
6 FC Hjallese 2 1 1 0 4
7 FC Avrasya 3 1 1 1 4
8 Skjoldsparken 2 1 0 1 3
9 UTOPIA ( F.K.) 1 0 1 0 1
10 Bolbro G & IF 0 0 0 0 0
11 S.K.F.I.F. 1 0 0 1 0
12 OB 3 0 0 3 0
13 DSIO 1 0 0 1 0
14 Aarup BK (2) 3 0 0 3 0
KAMPE NÆSTE 7 DAGE
August 2016
23.
tirsdag
18.45
FC Avrasya
3 - 3
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 3
Risingskolen
Sanderum BK
Risingskolen
24.
onsdag
18.00
Søndersø BK
Herrer
U13
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Søndersø Stadion
Sanderum BK
Søndersø Stadion
24.
onsdag
18.45
Sanderum BK
Herrer
Oldboys/girls
Junior oldboys, 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Morud IF
Vestfalen Stadion
25.
torsdag
18.30
Fraugde G & IF
Herrer
U14
U14 drenge M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Fraugde Stadion
Sanderum BK
Fraugde Stadion
25.
torsdag
19.00
Sanderum BK
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
KFUM.s BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U14
U14 drenge M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Marienlyst
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
10.00
Sanderum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Fjordager IF
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
10.00
Sanderum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
MG & BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
Marienlyst (1)
Bellinge stadion
27.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Dalby IF
Ubberud Stadion
27.
lørdag
10.30
Tarup/Paarup IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Sanderum BK (2)
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
10.30
OKS
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
Sanderum BK
Bellinge stadion
27.
lørdag
10.30
B 1909
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Sanderum BK
Home Tarup Park
27.
lørdag
10.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Ubberud IF
Ubberud Stadion
27.
lørdag
11.00
Sanderum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Rolfsted/Højby
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
11.00
Sanderum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
OKS
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
11.00
BBB
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
Sanderum BK
Bellinge stadion
27.
lørdag
11.00
Dalum IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Sanderum BK
Home Tarup Park
27.
lørdag
11.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Sanderum BK
Ubberud Stadion
27.
lørdag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Tårup IF
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
11.30
Sanderum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Munkebo BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
11.30
Sanderum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Strib IF
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Marienlyst
Home Tarup Park
27.
lørdag
11.40
Sanderum BK
Herrer
U15
U15 drenge M (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
TEAM Højfyn
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
12.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
Tommerup BK
Bellinge stadion
27.
lørdag
12.30
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Home Tarup Park
Søhus Stige
Home Tarup Park
27.
lørdag
12.30
Dalum IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Sanderum BK
Ubberud Stadion
27.
lørdag
13.00
Sanderum BK
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Vindinge BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
13.00
Sanderum BK
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Strib IF
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
13.00
Fjordager IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
13.00
Dalum IF (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
13.00
Sanderum BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Langeskov Stadion
27.
lørdag
13.30
Sanderum BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Verninge IF
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
13.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
OKS (1)
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
13.30
Langeskov IF (2)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
27.
lørdag
14.00
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Strib IF
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
14.00
Langeskov IF (1)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
27.
lørdag
14.30
Sanderum BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Ryslinge BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
15.00
Krarup Espe Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
27.
lørdag
15.00
Sanderum BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Dalum IF (2)
Langeskov Stadion
28.
søndag
10.00
BBB
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Søndersø Stadion
Sanderum BK
Søndersø Stadion
28.
søndag
10.00
Kauslunde IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
28.
søndag
10.00
Marstal IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
28.
søndag
10.30
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Morud IF
Vestfalen Stadion
28.
søndag
10.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Tarup/Paarup IF
Vestfalen Stadion
28.
søndag
11.00
Irakisk forening
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 3
Humlehaveskolen
Sanderum BK
Humlehaveskolen
28.
søndag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U13
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Tarup/Paarup IF
Vestfalen Stadion
28.
søndag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Søndersø Stadion
Allesø GF
Søndersø Stadion
28.
søndag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U10
Golden League - U10 Drenge (2007) - 1. runde • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Gauerslund IF
Vestfalen Stadion
28.
søndag
11.30
Korup IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Søndersø Stadion
Sanderum BK
Søndersø Stadion
28.
søndag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Assens FC
Vestfalen Stadion
28.
søndag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Stenstrup IF
Vestfalen Stadion
28.
søndag
12.00
Søndersø BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Søndersø Stadion
Sanderum BK
Søndersø Stadion
28.
søndag
12.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Tarup/Paarup IF (1)
Vestfalen Stadion
28.
søndag
12.00
Skeby GF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
28.
søndag
13.00
Sanderum BK
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
Ringe BK
Vestfalen Stadion
28.
søndag
13.00
Sanderum BK
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vestfalen Stadion
KFUM.s BK
Vestfalen Stadion
28.
søndag
13.00
Sanderum BK
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Strib/Middelfart
Vestfalen Stadion

Seneste Nyheder

  • KlubNyt
    Indberetning af resultater
  • KlubNyt
    Nyhedsbrev August '16
  • KlubNyt
    Info til klubber som i efteråret skal spille i Sanderum Boldklub.