Menu
KlubNyt 23. august kl. 20:44
Indberetning af resultater Til alle trænere & ledere
KlubNyt
Vigtig info vedrørende Kunstgræsbanen
KlubNyt
Invitation til Kamplederkursus hos SB
KlubNyt
Breaking news - grønt lys til Kunstgræsbanen!!
KlubNyt
Husk respekten - også uden for banen

Støt vores hovedsponsorer

CAFETERIET - STØT KLUBBEN

Køb SB tøj

Støt Kunstgræsbanen

Næste kampHerre S2, 2016/2017 • Pulje 3

Hjemme mod
BBB
4. sep
Kl. 11.00
Vestfalen Stadion
Herre S2, 2016/2017 - Pulje 3

StillingHerre S2, 2016/2017 • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Irakisk forening 4 3 0 1 9
2 BBB 4 3 0 1 9
3 Posten 4 2 1 1 7
4 FC Avrasya 4 2 1 1 7
5 Røde Stjerne (1) 2 2 0 0 6
6 Skjoldsparken 3 2 0 1 6
7 Sanderum BK 4 1 2 1 5
8 FC Hjallese 3 1 1 1 4
9 Aarup BK (2) 4 1 0 3 3
10 UTOPIA ( F.K.) 1 0 1 0 1
11 Bolbro G & IF 0 0 0 0 0
12 OB 3 0 0 3 0
13 S.K.F.I.F. 2 0 0 2 0
14 DSIO 2 0 0 2 0
KAMPE NÆSTE 7 DAGE
August 2016
31.
onsdag
18.45
O K S
Herrer
Oldboys/girls
Junior oldboys, 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Sanderum BK
OKSON-Park
September 2016
1.
torsdag
18.00
Sanderum BK
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Tarup/Paarup IF
Vestfalen Stadion
2.
fredag
18.30
Chang (2)
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 3
Chang Arena
Sanderum BK
Chang Arena
3.
lørdag
10.00
Tåsinge f. B.
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Sanderum BK (1)
Munkebo Hallen
3.
lørdag
10.00
BBB
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Sanderum BK (2)
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
ALPI Arena Næsby
Næsby BK
ALPI Arena Næsby
3.
lørdag
10.00
Næsby BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Sanderum BK
OKSON-Park
3.
lørdag
10.00
OB
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Sanderum BK
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
10.30
Sanderum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Munkebo BK
Munkebo Hallen
3.
lørdag
10.30
Sanderum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Strib IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
10.30
Fraugde G & IF
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Sanderum BK
KFUM-parken
3.
lørdag
10.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Nr.Aaby Idrætspark
Tarup/Paarup IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
10.45
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
OKS (1)
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
11.00
OB (2)
Herrer
U13
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
OB-Ådalen
Sanderum BK
OB-Ådalen
3.
lørdag
11.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
ALPI Arena Næsby
Sanderum BK
ALPI Arena Næsby
3.
lørdag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Tved BK
OKSON-Park
3.
lørdag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Tarup/Paarup IF
KFUM-parken
3.
lørdag
11.00
Tommerup BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Nr.Aaby Idrætspark
Sanderum BK
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
11.30
Sanderum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
Tarup/Paarup IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
ALPI Arena Næsby
Ryslinge BK
ALPI Arena Næsby
3.
lørdag
11.30
OB (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Sanderum BK
OKSON-Park
3.
lørdag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Strib IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
12.00
Sanderum BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Munkebo Hallen
Stjernen BK
Munkebo Hallen
3.
lørdag
12.00
Sanderum BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Strib fritids- & aktivitetscenter
OB (2)
Strib fritids- & aktivitetscenter
3.
lørdag
12.00
OKS
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M A (øvede), efterår 2016 • Pulje 1
OKSON-Park
Sanderum BK
OKSON-Park
3.
lørdag
12.00
Langeskov IF (2)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Sanderum BK
KFUM-parken
3.
lørdag
12.00
Nr. Aaby IK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Nr.Aaby Idrætspark
Sanderum BK
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
12.30
Glamsbjerg IF
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Sanderum BK
Glamsbjerg Stadion
3.
lørdag
12.30
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
KFUM-parken
Dalum IF (2)
KFUM-parken
3.
lørdag
12.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Nr.Aaby Idrætspark
Dalum IF
Nr.Aaby Idrætspark
3.
lørdag
13.00
Marienlyst (2)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
3.
lørdag
14.00
Sanderum BK
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Fraugde G & IF
Langeskov Stadion
3.
lørdag
14.30
Vindinge BK (1)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
3.
lørdag
15.00
FC Nordfyn
Herrer
U19
U19 drenge M (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
Sanderum BK
VVS FYN ARENA – Morud
3.
lørdag
15.00
Tved BK
Herrer
U16
U16 drenge M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Sanderum BK
Tved Stadion
3.
lørdag
15.00
Langeskov IF (2)
Kvinder
U10
U9/U10 pige (2007/8) 5M C (begynder) efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Sanderum BK
Langeskov Stadion
4.
søndag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Ubberud Stadion
Ubberud IF
Ubberud Stadion
4.
søndag
10.00
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Espe Hallen
Krarup Espe Fodbold
Espe Hallen
4.
søndag
10.00
MG & BK
Kvinder
U12
U12 pige C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Sanderum BK
MG & BK.s anlæg
4.
søndag
10.00
Marienlyst
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 4
Marienlystcentret
Sanderum BK
Marienlystcentret
4.
søndag
10.30
Sanderum BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Søndersø BK
Tingløkkeskolen
4.
søndag
10.30
Tarup/Paarup IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Ubberud Stadion
Sanderum BK
Ubberud Stadion
4.
søndag
11.00
Sanderum BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
BBB
Vestfalen Stadion
4.
søndag
11.00
Assens FC
Herrer
U15
U15 drenge M (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Assens Stadion
Sanderum BK
Assens Stadion
4.
søndag
11.00
Otterup B & IK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Sanderum BK
Tingløkkeskolen
4.
søndag
11.00
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Ubberud Stadion
Morud IF
Ubberud Stadion
4.
søndag
11.00
Kværndrup BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
4.
søndag
11.30
Dalum IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Sanderum BK
Tingløkkeskolen
4.
søndag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U9
U9 drenge (2008) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Ubberud Stadion
Næsby BK
Ubberud Stadion
4.
søndag
11.30
Sanderum BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Espe Hallen
Stenstrup IF
Espe Hallen
4.
søndag
12.00
Kerteminde BK
Herrer
U13
U13 drenge M (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Kerteminde Stadion
Sanderum BK
Kerteminde Stadion
4.
søndag
12.00
BBB
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 4
Tingløkkeskolen
Sanderum BK
Tingløkkeskolen
4.
søndag
12.00
Marslev G & IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M D (nybegyndere), efterår 2016 • Pulje 1
Espe Hallen
Sanderum BK
Espe Hallen
4.
søndag
13.00
FC Midtfyn
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 2
Gislev Stadion
Sanderum BK
Gislev Stadion
4.
søndag
14.00
Bogense G & IF
NR. 3
Herrer
U12
U12 drenge B (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 2
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
Sanderum BK
NR. 4
Bogense Stadion
Bane 4 - 8 mands
4.
søndag
15.00
OB
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
OB-Ådalen
Sanderum BK
OB-Ådalen

Seneste Nyheder

  • KlubNyt
    Indberetning af resultater
  • KlubNyt
    Nyhedsbrev August '16
  • KlubNyt
    Info til klubber som i efteråret skal spille i Sanderum Boldklub.